Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2014

ΑΣ Προμάχων - ΜΘ Λυκοστόμου= 3-0

Σε ένα ματς, όπου η ομάδα μας εμφανίστηκε διπρόσωπη, και στιγματίστηκε από την κάκιστη διαιτησία, η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου , ηττήθηκε στους Προμάχους με σκορ 3-0.
Η Θύελλα, μπήκε πιο δυνατά και σοβαρά στο παιχνίδι από τον αντίπαλο της, χωρίς όμως να αξιοποιήσει την υπεροχή της. Κι ενώ όλα έδειχναν πως το ημίχρονο θα κλείσει με το 0-0, μια λάθος εκτίμηση της φάσης στο 40' από τον Κ.Τσακώντση, ο οποίος καθυστέρησε να απομακρύνει την μπάλα , την οποία έκλεψαν οι γηπεδούχοι , για να έρθει η ανατροπή εντός περιοχής από τον Τ. Γρηγοριάδη και να υποδειχθεί η εσχάτη των ποινών. Ο Νάνος Γ. θα ευστοχήσει γράφοντας τον 1-0 , σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα μας, ήταν σαν να μην μπήκε καθόλου. Αποτέλεσμα ήταν , μετά από λάθος του γκολκίπερ μας Π. Παρτσανάκη, ο οποιός έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, να κερδίσουν οι αντίπαλοι την μπάλα και να την γυρίσουν στην μικρή περιοχή , όπου βρέθηκε σε άδειο τέρμα ο πρώην ποδοσφαιριστής της ομάδας μας Νάνος Νίκος, σημειώνοντας εύκολα το 2-0 στο 56'. Και ενώ το Λυκόστομο προσπαθούσε να βρει τρόπο να πετύχει ένα γκολ που θα την έβαζε ξανά στο παιχνίδι, έρχεται η φάση του 75' λεπτού. Παίκτης των Προμάχων , χτυπάει με κλωτσιά εκτός φάσης τον Στόικο Νίκο, και ο διαιτητής της συνάντησης, κύριος Aτζαμιδάκης, δίνει (!) κίτρινη , αντί για την απευθείας αποβολή. Το τελικό σκορ , έγραψε ο Νάνος Γ. στο 90 όταν βρέθηκε μόνος του στην περιοχή ενώ οι περισσότεροι ποδοσφαιριστές μας είχαν ανέβει για να ψάξουν το γκολ της τιμής. Θα πρέπει να γίνει ειδική μνεία, στο γεγονός ότι οι Προμάχοι , τελείωσαν το ματς με 11 παίκτες, παρότι έπαιξαν πάρα πολύ σκληρό παιχνίδι. Επόμενος αγώνας, εντός έδρας απέναντι στην Αναγεννηση Δωροθέας.