Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2014

Λυκόστομο - Λουτράκι = 3-2

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου στο τοπικό ντέρμπι, επικρατώντας του Άρη Λουτρακίου με σκορ 3-2.
Η ομάδα μας, μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με μόνο στόχο το 3ποντο, πράγμα το οποίο φάνηκε έχοντας δύο καλές ευκαιρίες με τους Μπαρμπαγιάννη και Ζαχαράκη, και ελέγχοντας τον ρυθμό του αγώνα. Και τότε όλο το γήπεδο πάγωσε με τον τραυματισμό του Πέτρου Τούλιου, ο οποίος και μετέβει στο Κέντρο Υγείας της Αριδαίας για προοληπτικές εξετάσεις. Η διακοπή του αγώνα ευνόησε τους φιλοξενούμενους , οι οποίοι άνοιξαν το σκορ στο 37 με τον Κυριακίδη και 2 λεπτά αργότερα πετυχαίνουν και 2ο γκολ με τον Βασιλόπουλο για να κλείσει το ημίχρονο στο 0-2. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως όλα άλλαξαν... Η Μαύρη Θύελλα βγαίνει ψυχωμένη και αποφασισμένη, και σε δίαστημα 10 λεπτών, ο Στόικος Νίκος στο 51 μειώνει και ο Στούπης στο 60 ισοφαρίζει σε 2-2. Η μεγάλη ανατροπή θα συντελεστεί στο 82 λεπτό με σκόρερ πάλι τον Στόικο Νίκο, και παρότι η ομάδα μας αγωνιζόταν από το 75 με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ζαχαράκη. Να επισημάνουμε την κακή διαιτησία ΚΑΙ ΠΑΛΙ, και ότι τα 7 λεπτά των καθυστερήσεων έγιναν 9. Η ομάδα θα πάει στους Προμάχους για το επόμενο παιχνίδι με ανεβασμένη την ψυχολογία .. Αφιερωμένη η νίκη στον Πέτρο Τούλιο και του ευχόμαστε περαστικά.