Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2015

Λυκόστομο-Μαυροβούνι = 0-6

Σε μια ακόμη ταπεινωτική ήττα , εντός έδρας αυτήν την φορά, υποχρέωσε η Δόξα Μαυροβουνίου, την Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου, την οποία νίκησε με το εμφατικό 6-0 στο Λυκόστομο.
Πολλά τα προβλήματα για την ομάδα του χωριού μας , η οποία δεν έδειξε σε κανένα σημείο του αγώνα συνοχή τόσο στην μεσαία όσο και στην αμυντική της γραμμή. Το Μαυροβούνι εδειξε από την αρχή ότι είχε έρθει για το διπλό, και μόλις στο 7' έχει δοκάρι με τον μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μουρουζίδη. Η Δόξα έχανε τις ευκαιρίες την μια πίσω από την άλλη και έφτασε με τον ίδιο παίκτη σε ένα ακόμα δοκάρι αυτήν την φορά στο33'. Ότι δεν κατάφερε ο Μουρουζίδης, έκανε πράξη δύο λεπτά αργότερα ο Ταρπάνης, ο οποίος με τρομερό σουτ στο 35 άνοιξε τον χορό των γκολ, ενώ 10 λεπτά αργότερα στο 45' έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μουρουζίδης άνοιξε με πλασέ τον προσωπικό του λογαριασμό. Στο 55' και πάλι ο ίδιος παίκτης σε τετ α τετ σημειώνει το 3-0, για να κάνει το χατ τρικ 4 λεπτά αργότερα και στο 59ο λεπτό με όμορφο διαγώνιο σουτ. Η Μαύρη Θύελλα δεν μπόρεσε όχι μόνο να δείξει το όποιο δείγμα αντίδρασης, αλλά δέχτηκε και άλλο τέρμα , πάλι από τον Μουρουζίδη στο 64' ο οποίος με δυνατό σουτ έγραψε το 0-5, και έφτασε τα 4 τέρματα στον αγώνα. Η συνέχεια ήταν ανάλογη, αφού η Δόξα έριξε την ταχύτητα της, παρόλα αυτά το Λυκόστομο ήταν απογοητευτικό. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ελέζι στο 86', σημειώνοντας το βαρύ και αποκαρδιωτικό 0-6. Στις τάξεις του Λυκοστόμου προκαλεί προβληματισμό η ελεύθερη πτώση της απόδοσης της ομάδας στους τελευταίους δύο αγώνες, μετά από δύο βαριές ήττες αλλά και την επιθετική ξηρασία αφού το ενεργητικό ισούται με 0 και το παθητικό τερμάτων με 13 (!). Στην επόμενη αγωνιστική, η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Πολυκαρπιακό Πολυκάρπτης, έναν σύλλογο ο οποίος έχει και αυτός ως στόχο την παραμονή.