Σάββατο 27 Σεπτεμβρίου 2014

Έμεινε στο κύπελλο...

Χωρίς τους δύο τερματοφύλακες μας έμελλε η ομάδα μας να αντιμετωπίσει στην Κερασιά την τοπική ομάδα. Παρότι το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, αφού στο 14 ο Ζαχαράκης έκανε το 0-1 , η συνέχεια δεν ήταν η ανάλογη. Γρήγορα, και μόλις 8 λεπτά μετά το γκολ της ομάδας μας, στο 22 ήρθε η ισοφάριση για τους γηπεδούχους με τον Πασσαλή. Ακολούθησε σωρεία ευκαιριών για τους γηπεδούχους, με την ομάδα μας να δημιουργεί και την τελευταία της ευκαιρία στο 40 με σουτ του Μπαρμπαγιάννη. Στην επανάληψη, η πίεση του ΠΑΟ καρποφόρησε στο 70 με τον Τρίψη να διαμορφώνει το 2-1, ενώ στο 87 έμειναν και με 10 παίκτες λόγω της αποβολή του Μάντη. Παρά τον παίκτη παραπάνω , η ομάδα μας δεν κατάφερε να πετύχει τουλάχιστον το γκολ της ισοπαλίας, κι αντ'αυτού δέχτηκε και 3ο τέρμα στις καθυστερήσεις , με σκόρερ ξανά τον Τρίψη. Πλέον, η ομάδα μας θα κάνει το ρεπό της στην 3η αγωνιστική και απατείται ξεκούραση και ανασύνταξη των δυνάμεων , για να ξεκινήσει αντεπίθεση. Ακολουθεί πλούσιο φωτορεπορτάζ, από την Σταυρούλα Τούλιου, που παρευρέθηκε στο γήπεδο.