Τετάρτη 24 Σεπτεμβρίου 2014

ΑΓΩΝΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΤΣΑΚΩΝ

Με μια μέτρια εμφάνιση ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Μαύρη Θύελλα, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη με την Ένωση Τσάκων 2-2 στην έδρα της.
Στο 1ο λεπτό μόλις, και μετά από λανθασμένη έξοδο του γκολκιπερ μας, ο Ιωάννου με κοντινή κεφαλιά κάνει το 0-1.Η συνέχεια στο πρώτο ημίχρονο, βρίσκει τις δύο ομάδες να έχουν μια ανούσια κατοχή μπάλας στον χώρο του κέντρου.Στην επανάληψη, το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, λόγω της αποβολής του Μπέλλιου με κόκκινη κάρτα για δυνατό μαρκάρισμα.Στο 54' ο άρχων της αναμέτρησης δίνει ένα αστείο πέναλντι για την ένωση, με τον Χατζηγρηγορίου να αστοχεί. Τα καλά νέα όμως κράτησαν για λίγο , καθώς 3 λεπτά αργότερα ο Ιωάννου και πάλι με κεφαλιά διπλασσιάζει τόσο τα προσωπικά του τέρματα όσο και της ομάδας του , κάνοντας το 0-2. Αυτό το γκολ ξύπνησε τους ποδοσφαιριστές μας, οι οποίοι απάντησαν γρήγορα με την προβολή του Στόικου στο 59' . Η αποβολή του Ταγκίδη στο 64' έγειρε την πλάστιγγα υπερ της ομάδας μας,η οποία έχασε σωρία ευκαιριών, ενώ στον αντίποδα η Ένωση προσπαθούσε να χτυπήσει στην κόντρα. Στην συνέχεια του αγώνα, ο διαιτητής Καρατζάς, αρνήθηκε δύο καταφανέστα πέναλντι υπέρ της Μαύρης Θύελλας, η οποία λυτρώθηκε στο 87' από το πλασέ του Σαμαρά ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό 2-2.