Σάββατο 7 Φεβρουαρίου 2015

Λυκόστομο-Άρνισσα=2-3

Η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου, αυτοκτόνησε στην έδρα της χάνοντας με σκορ 2-3 από την Άρνισσα, και έμεινε χαμηλά στις θέσεις της βαθμολογίας.
Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά με την ομάδα μας να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, και να χάνει κλασσικές ευκαιρίες με τους Ζαχαράκη στο 17' , το δοκάρι του Μπαρμπαγιάννη στο 24' και του Ιγνατίδη στο 30'. Η μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Μέγα Αλέξανδρο ήταν στο 27' σε διπλή ευκαιρία με την κεφαλιά του Μουζάκη στην αρχή και στην συνέχεια στο πλασέ του Μαρτίν. Στο 40' ο Ζαχαράκης, έφυγε στην αντεπίθεση, πέρασε τον τερματοφύλακα ο οποίος τον ανέτρεψε και κέρδισε την εσχάτη των ποινών. Το πέναλτυ εκτέλεσε εύστοχα ο Κοκτσίδης σημειώνοντας το 1-0. Και πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, με όμορφο σουτ ο Μπαρμπαγιάννης κάνει το 2-0 στο 45', κλείνοντας έτσι ιδανικά το πρώτο ημίχρονο για την ομάδα μας. Στην επανάληψη, η ομάδα μας θέλησε να κλειδώσει το αποτέλεσμα μπαίνοντας εκ νέου δυναμικά, και χάνοντας δύο τεράστιες ευκαιρίες με τα δοκάρια του Αλεξίου στο 61' και του Τσίμα στο 67'. Κάπου εκεί, η ομάδα μας χαλάρωσε. Στο 85' η Άρνισσα μειώνει με εύστοχη πέναλτι του Μουζάκη, μετά από ανατροπή του Μπαρμπαγιάννη. Στο 87' οι φιλοξενούμενοι βλέπουν την τύχη να τους χαμογελάει καθώς, μετά την σέντρα του Θεοδώρου, ο γκολκίπερ της ομάδας μας , Παρτσανάκης, γλιστράει λόγω της λάσπης στον αγωνιστικό χώρο, και ο Μαρτίν δεν δυσκολεύεται να φέρει το ματς στα ίσια. Η ολική ανατροπή, ήρθε μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς για τον Μέγα Αλέξανδρο στο 90ο λεπτό, όπου μετά από κακό διώξιμο από τον Γρηγοριάδη, ο Μαρτίν βγάζει την σέντρα και ο Μουζάκης , σημειώνει το 2-3 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ. Η ομάδα μας, σε ένα παιχνίδι που ήταν σαφώς ανώτερη από τον αντίπαλο της, πλήρωσε την αδράνεια των τελευταίων λεπτών, και έχασε έτσι την μεγάλη ευκαιρία να αναρριχηθεί κι άλλο στην βαθμολογία. Στην επόμενη αγωνιστική, θα αντιμετωπίσουμε τον Μακεδονικό Ίδας εκτός έδρας.