Τρίτη 24 Φεβρουαρίου 2015

Νησί - Λυκόστομο=5-0

Με βαριά ήττα έφυγε η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου από το γήπεδο  της Έδεσσας, αφού ο Άρης Νησιού επιβεβαίωσε την ανωτερότητα του σε όλο το 90λεπτο της αναμέτρησης.
Η ομάδα μας ήταν ασύνδετη σε όλες τις γραμμές της, και με μέτρια εμφάνιση γνώρισε την φυσιολογική ήττα από ένα εκ των φαβορί για την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία της ΕΠΣ Πέλλας. Στο 30΄ ύστερα από συρτή σέντρα, ο Τουρμάνης δεν δυσκολεύτηκε με πλασέ να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο 36΄ ο ίδιος παίκτης διπλασσίασε τα τέρματα για την ομάδα του, φάση όμως , στην οποία πήρε την μπάλα από θέση οφ-σαιντ. Το ημίχρονο τελείωσε στο 2-0 , με την Μαύρη Θύελλα να μην μπορεί να ανταπεξέλθει σε κανένα σημείο του αγώνα. Το 3-0 θα σημειώσει και πάλι ο Τουρμάνης στο 51ο λεπτό, με πέναλντι, στο οποίο υπέπεσε ο Στόικος Γ.  Ο Άρης Νησιού συνέχισε με αμείωτη ένταση το παιχνίδι και έφτασε σε 4ο τέρμα με τον Σιώγκα στο 75 με πολύ ωραίο και δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, όπου ο Δρόσος εκμεταλλεύτηκε την στραβοκλωτσιά του Γρηγοριάδη και επισφράγισε με το επιβλητικό 5-0 την επικράτηση των γηπεδούχων. Μια ήττα εντός προγράμματος για την ομάδα μας, η οποία πρέπει να στρέψει το βλέμμα της στο προσεχώς εντός έδρας παιχνίδι με την Νίκη Βορείνου, όπου είναι πλέον απαραίτητη η νίκη, για να ξεκολλήσει από την τρίτη από το τέλος θέση της βαθμολογίας.