Κυριακή 6 Σεπτεμβρίου 2015

Λυκόστομο - Φούστανη = 1-2

Με το αριστερό ξεκίνησε την πρώτη επίσημη αναμέτρηση της για την ποδοσφαιρική σεζόν 2015-2016 η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου, καθώς γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2 από τον Ευρωπό Φούστανης στο γήπεδο του χωριού μας για την 1η αγωνιστική του κυπέλλου ΕΠΣ Πέλλας.
Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, έχοντας αυτή τα ηνία του αγώνα, πλην όμως δεν κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή της σε γκολ, χάνοντας 3 καλές ευκαιρίες. Στο 32' σημειώθηκε το 0-1 από τον Στάγκα, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ασυνεννοησία στην άμυνα, και πλάσαρε εύκολα από θέση βολής. Το Λυκόστομο, όχι απλά δεν επηρεάστηκε, αλλά ανέβασε ρυθμό και κέρδισε στο 40' πέναλντι, στο οποίο ευστόχησε ο Κυριακίδης για το 1-1. Το ημίχρονο ωστόσο, έκλεισε όσο πιο άσχημα μπορούσε, καθώς η Φούστανη, κέρδισε και αυτή πέναλντι , με τον Ντρέμπρβα να κάνει το 1-2. Το δεύτερο ημίχρονο, είχε τελείως διαφορετική ροή. Το παιχνίδι, γύρισε στο πάθος και η τεχνική πήγε... περίπατο. Η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου , προσπάθησε κυρίως με γεμίσματα να επιτεθεί, χωρίς όμως να κάνει την μεγάλη ευκαιρία. Στο 70' μάλιστα, ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος αποβλήθηκε, χωρίς όμως η ομάδα μας να εκμεταλλευτεί τον παίκτη παραπάνω. Έτσι , το παιχνίδι τελείωσε στο 1-2, με την ομάδα μας να δείχνει καλά στοιχεία και να ατενίζει με περισσότερη αισιοδοξία το μέλλον, μιας και οι πολλές μεταγραφές που έγιναν το καλοκαίρι, είναι φυσιολογικό να μην έχουν δέσει. Επόμενη αγωνιστική , το ματς με την Ένωση Τσάκων, σε ένα πολύ δυνατό τεστ για την ομάδα μας!