Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2015

Όρμα - Λυκόστομο = 2-1

Μένοντας για ακόμα ένα παιχνίδι μακριά από τον καλό της εαυτό, η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Μέγα Αλέξανδρο Όρμας, με σκορ 2-1 , σημειώνοντας την 5η διαδοχική ήττα, που σε συνδυασμό με την νίκη της Άρνισσας, την έφερε σε απόσταση αναπνοής από την επικίνδυνη ζώνη.

Πλέον, και μετά την απομάκρυνση του τεχνικού της, κύριου Λαζάρου και την ανάληψη από τον κύριο Κορέλα, άπαντες στο Λυκόστομο θεώρησαν ότι αυτή η αλλαγή ηγεσίας, θα είχε ευεργετικά αποτελέσματα, αρχής γενομένης από το παιχνίδι στην Όρμα. Η Μαύρη Θύελλα, ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και με όρεξη, και άνοιξε το σκορ νωρίς στο 7ο λεπτό με τον Κυριακίδη, τον πλέον συχνό της σκόρερ. Ο Μέγας Αλέξανδρος προσπάθησε μετά την ψυχρολουσία να πάρει μέτρα στο γήπεδο, και απείλησε με σωρεία χαμένων ευκαιριών, με το Λυκόστομο να προσπαθεί να κλείσει ανασταλτικά τους χώρους. Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-1. Η επανάληψη όμως ήταν εκ διαμέτρου αντίθετη. Μόλις στο 1ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, με γκολ από τα αποδυτήρια, ένας πρώην γνώριμος της ομάδας μας , ο Ζαχαράκης, έφερε το παιχνίδι στα ίσια, και πλέον υπήρχε ένα ολόκληρο 45 λεπτό για τις ομάδες ώστε να διεκδικήσουν την νίκη. Την ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους σημείωσε στο 65' ο Ιωάννου , ο οποίος έγραψε το 2-1. Και ενώ η Θύελλα ανέβασε ρυθμό στο παιχνίδι της και προσπάθησε να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης, έστω για να κλέψει έναν βαθμό, η αποβολή του Μονογενίδη στο 77' δυσκόλεψε τα πράγματα αρκετά, και το παιχνίδι έφτασε στην λήξη του με την ομάδα μας να βυθίζετε κι άλλο στην βαθμολογία. Στην επόμενη αγωνιστική, η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου υποδέχεται εντός έδρας τον Ορφέα Ριζαρίου σε ένα πολύ δύσκολο, πλην όμως σημαντικό παιχνίδι. Ας ελπίσουμε για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.