Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Λυκόστομο-Όρμα = 1-1

Και τώρα...Μπλέξαμε! Μια άχρωμη και άοσμη εμφάνιση της Μαύρης Θύελλας Λυκοστόμου στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Μέγα Αλέξανδρο Όρμας, ήταν αρκετή για να την βάλει πλέον σε περιπέτειες, μια και η ισοπαλία σε συνδυασμό με το διπλό της Πολυκάρπης την έβαλε στην επικίνδυνη ζώνη.
Επειδή όμως η κακή ημέρα φαίνεται από το πρωί, η Όρμα στην πρώτη ουσιαστική της ευκαιρία άνοιξε το σκορ στο 7' με τον Αβραμίδη. Το άγχος μεταφέρθηκε στην μεριά των παικτών του Λυκοστόμου, οι οποίοι έκαναν πολλά λεπτά για να συνέλθουν, αφού γνώριζαν την κρισιμότητα του αγώνα. Στο 35', ο Κυριακίδης, κατάφερε να ξαναδώσει πνοή στην ομάδα , ισοφαρίζοντας σε 1-1 , σκορ που ήταν και το τελικό για το πρώτο ημίχρονο. Στην ανάπαυλα, όλοι οι παίκτες και τα μέλη του τεχνικού τιμ προσπάθησαν να εμψυχώσουν του παίκτες για να πετύχουν την ανατροπή. Στο δεύτερο ημίχρονο λοιπόν, χάθηκαν σωρεία ευκαιριών και τετ α τετ για να επιτευχθεί το δεύτερο και σημαντικό γκολ που θα έδινε φτερά στα πόδια των ποδοσφαιριστών μας. Ωστόσο, ο χρόνος κυλούσε και η μπαλα δεν έμπαινε με τίποτα στο δίχτυ. Στον αντίποδα, η Όρμα που περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο, έχασε επίσης δύο καλές ευκαιρίες. Ο χρόνος πέρασε γρήγορα σαν αστραπή, και το τελικό σφύριγμα βρήκε τους πάντες παγωμένους. Η Πολυκάρπη πέρασε από την Κερασιά, και πλέον έβαλε σε περιπέτειες την Μαύρη Θύελλα. Πλέον επιτακτικότατη είναι η ανάγκη για νίκη μέσα στην Κερασιά, ώστε η ομάδα να εκμεταλλευτεί κάποιο στραβοπάτημα της Πολυκάρπης, αλλά και το ρεπό των Τσάκων, ώστε όλα να κριθούν την τελευταία αγωνιστική.