Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014

Όρμα - Λυκόστομο=2-1

Η ομάδα μας ξεκίνησε ιδανικά τον αγώνα, και με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στούπη, άνοιξε το σκορ στο 14'. Θα μπορούσε βέβαια, να είχε πετύχει και δεύτερο τέρμα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν ευτύχησε να διπλασιάσει τα γκολ της στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού , τα είδαμε όλα. Πρώτα και καλύτερα στο 60', όταν οι παίκτες της Όρμας, και ενώ σφάδαζε τραυματίας ο τερματοφύλακας μας στο έδαφος, συνέχισαν ανενόχλητοι το παιχνίδι προσπαθώντας να σκοράρουν. Η ισοφάριση ήρθε στο 70' με τον Ζουλέκο, σε μια φάση όμως, όπου πριν ο σκόρερ στείλει την μπάλα στα δίχτυα, έτερος παίκτης της Όρμας ο οποίος ήταν εκτεθιμένος σε θέση οφσαιντ είχε κινηθεί προς την μπάλα, επηρεάζοντας ξεκάθαρα την φάση. Και σαν να μην έφτανε αυτό, αποβάλλεται ο Στούπης με απευθείας κόκκινη κάρτα, για μια εξύβριση, η οποία ΠΟΤΕ δεν ακούστηκε. Η Μαύρη Θύελλα στο 88' θα μείνει και με 9 παίκτες , λόγω της δεύτερης κίτρινης κάρτας στο Μιτιτς, για να έρθει στο 90' το αποκορύφωμα! Οι παίκτες της Μαύρης Θύελλας Λυκοστόμου, σταματούν το παιχνίδι, λόγω τραυματισμένου παίκτη, και αυτοί του Μέγα Αλέξανδρου Όρμας, συνεχίζουν ακάθεκτοι, μη τηρώντας το Fair Play, και πετυχαίνοντας το 2-1 με τον Νούση. Πέρα από την απαράδεκτη συμπεριφορά των παικτών της Όρμας, οι οποίοι δεν είχαν την ευθιξία να σταματήσουν το παιχνίδι, γιατί είχε τραυματιστεί ένα παιδί, η διαιτησία ήταν για μια ακόμα φορά , επιθετική και ΤΡΑΓΙΚΗ απέναντι στο Λυκόστομο. Επόμενο παιχνίδι, θα είναι εντός έδρας με τον Ηρακλή Γαρεφίου, ο οποίος αναμένεται να αγωνιστεί με απουσίες. Ας ελπίσουμε αυτή την φορά η διαιτησία να είναι αμερόληπτη και σωστή.