Τρίτη 16 Δεκεμβρίου 2014

Λυκόστομο-Γαρέφι = 2-3

Το κακό αγωνιστικό της πρόσωπο για ακόμα ένα παιχνίδι έδειξε η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα από τον Ηρακλή Γαρεφίου με σκορ 2-3.
Ο Ηρακλής, μπήκε φουριόζος στο γήπεδο και μόλις στο 5' λεπτό έκανε το 0-1 με τον Μάρκου. Η Μαύρη Θύελλα αφυπνίστηκε και στο 21ο πετυχαίνει την ισοφάριση με τον Αλεξίου Θεόδωρο. Όμως ,η ανώτερη ομάδα στο γήπεδο του Γαρεφίου, αφού έχει χάσει ήδη δύο ευκαιρίες στο 15 και στο 18, παίρνει εκ νέου το προβάδισμα στο 30' με το πλασέ και πάλι του Μάρκου, ενώ και 7 λεπτά αργότερα σημειώνει το 1-3 με τον Σίσκο. Η ομάδα μας, μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο με σκοπό να ανατρέψει το παιχνίδι και σημείωσε γρήγορα ένα γκολ με τον Ζαχαράκη στο 57' , αναθαρρώντας με αυτόν τον τρόπο και πίστεψε στην ανατροπή. Δυστυχώς όμως, οι ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν στην συνέχεια του παιχνιδιού δεν μετουσιώθηκαν σε κάποιο τέρμα, με το 2-3 να είναι και το τελικό σκορ. Μοναδικό μελανό σημείο της αναμέτρησης ήταν ο τραυματισμός του γκολκίπερ μας στο 15ο λεπτό, με την αναγκαστική του αντικατάσταση. Πλέον, η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου θα ταξιδέψει στην Παναγίτσα, για να αντιμετωπίσει την Δάφνη, με μοναδικό στόχο τους 3 πόντους της νίκης, που θα την ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.