Δευτέρα 29 Δεκεμβρίου 2014

Υδραία - Λυκόστομο =3-0

Υπό συνθήκες πολικού ψύχους, η ομάδα μας αποχαιρέτησε το 2014 με μια ήττα στην Υδραία από τον Άρη , με σκορ 3-0.
H ήττα αυτή υποχρεώνει την ομάδα μας μετά τις Χριστουγεννιάτικες διακοπές, όπου οι ποδοσφαιριστές μας θα έχουν χρόνο να ξεκουραστούν, για μια ανασύνταξη και μια αντεπίθεση διαρκείας ώστε η Μαύρη Θύελλα, να ξεκολλήσει από τις τελευταίες και επικίνδυνες θέσεις της βαθμολογίας. Δήμιος της ομάδας μας στο παιχνίδι στην Υδραία, ήταν ένας παλιός γνώριμος, ο Τσολερίδης. Το παιχνίδι για την ομάδα μας ξεκίνησε ιδανικά, μιας και στο 17ο λεπτό κερδίζει πέναλντι στο οποίο όμως ο Ζαχαράκης είναι άστοχος. Στην συνέχεια, οι γηπεδούχοι μείναν με 10 παίκτες στο 23΄ λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Πεφάνη, επειδή εξύβρισε τον διαιτητή. Η ομάδα μας δεν εκμεταλλεύτηκε καθόλου το αριθμητικό της πλεονέκτημα και πλήρωσε γι αυτό. Στο 60' ο Θ. Τσολερίδης, με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ γράφει το 1-0 για να σημειώσει και το δεύτερο προσωπικό τέρμα στο 78' με σουτ , ύστερα από αναμπουμπουλα στην περιοχή μετά από εκτέλεση κόρνερ και πάλι. Το τελικό 3-0 σημείωσει στο 90' ο Παρτσανάκης με πλασέ αφού βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση τετ α τετ. Μια ήττα η οποία σίγουρα θα μπορούσε να αποφευχθεί αν η ομάδα μας είχε αντιδράσει καλύτερα , μιας και έπαιξε για 75' και πλέον λεπτά με παίκτη παραπάνω. Ας ελπίσουμε ότι το 2015 μας επιφυλλάσει κάτι καλύτερο !