Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015

Τσάκοι - Λυκόστομο =1-1

Έχοντας την υπεροχή, ο φορμαρισμένος Ζαχαράκης με καρφωτή κεφαλιά κάνει το 0-1 στο 21' λεπτό. Η Ένωση Τσάκων θα ανεβάσει ρυθμούς και θα πιέσει ψηλά για την ισοφάριση, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στον αντίποδα η ομάδα μας , προσπάθησε με αντεπιθέσεις να κερδίσει κάτι και δυστυχώς χάνει μοναδική ευκαιρία με τον Μπαρμπαγιάννη στο 37' ο οποίος θα χάσει τετ α τετ στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια, και ενώ το παιχνίδι θα συνεχίσει έτσι μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, το παιχνίδι ήρθε τούμπα. Όχι από την θεαματική παρουσία των παικτών των Τσάκων , αλλά από την θεαματική διαιτησία που αντίκρυσαν ΠΑΛΙ τα μάτια μας. Στο 70' και ενώ φεύγει σε πλεονεκτική θέση ο Ζαχαράκης, υποδεικνύεται σε λανθασμένη θέση οφ-σαιντ. Η φάση όμως που θα μπορούσε να είχε τελειώσει το ματς χάνεται από τον Σιάλλη στο 80' ο οποίος από πάρα πολύ καλή θέση αστοχεί. Και φτάνουμε στις καθυστερήσεις όπου ότι συνέβη σε αυτά τα 5 εξωπραγματικά λεπτά, είναι άνευ σχολιασμού. Στο 91' χάνει τεράστια ευκαιρία η γηπεδούχος ομάδα με τον Θωμά, αφού αποκρούει ο Παρτσανάκης. Και φτάνουμε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Οι Τσάκοι κερδίζουν πλάγιο άουτ , από φάση από όπου  όχι προς τιμήν τους δεν τηρούν το fair play, κοντά στο κόρνερ. Το πλάγιο εκτελείται και σε μια κόντρα που δεν υπάρχει κάτι το μεμπτό, ο Δέλλιος κερδίζει ένα πέναλντι που είναι άνευ συζητήσεως. Ο Ουρτζάνης εκτελεί εύστοχα και το παιχνίδι λήγει 1-1. Επιεικώς αισχρή η διαιτησία μιας και υπήρξε σαφής αλλοίωση του αποτελέσματος, η οποία επέτρεψε και το πολύ σκληρό παιχνίδι. Να υπενθυμίσουμε ότι το επόμενο Σαββατοκύριακο δεν θα πραγματοποιηθεί αγωνιστική, λόγω των εθνικών εκλογών.