Δευτέρα 12 Ιανουαρίου 2015

Λυκόστομο - Φούστανη =3-0

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές τις υποχρεώσεις η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου , καθώς επικράτησε με σκορ 3-0 του Ευρωπού Φούστανης στο χωριό.
Με το ντεμπούτο του καινούργιου της τεχνικού, κύριου Παπαπέτρου, η ομάδα μας εμφανίστηκε μεταμορφωμένη, και μπήκε δυνάτα στο παιχνίδι. Μόλις στο 6' ο συνήθης ύποπτος Ζαχαράκης εκμεταλλεύτηκε λανθασμένο γύρισμα της μπάλας του αμυντικού της Φούστανης προς τον τερματοφύλακα του, και με σουτ έκανε το 1-0. Πριν καν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, 2 λεπτά αργότερα στο 8' ο Ζαχαράκης με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει , και τελικά κατάφερε να σημειώσει και τρίτο τέρμα με πλασέ του Θεόδωρου Μπαρμπαγιάννη, μετά από ωραία κάθετη πάσα του Στόικου Γιώργου στο 29'. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν , ήταν λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο να έχουν ένα σουτ, το οποίο μπλόκαρε εύκολα ο Παρτσανάκης. Στην επανάληψη, το παιχνίδι κύλησε με το Λυκόστομο να έχει την υπεροχή και την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο η μεγάλη φάση έλλειψε και από τις δύο εστίες. 'Ετσι , το παιχνίδι έφτασε στο τέλος του με το 3-0 υπέρ μας , που βρίσκει την ομάδα μας στην 3η θέση από το τέλος του βαθμολογικού πίνακα. Στα μεταγραφικά, ο Θεοδωρος Σαμαράς, αποχώρησε από την ομάδα μας για τον Άρη Λουτρακίου, ενώ η διοίκηση βρίσκεται σε συζητήσεις με 2-3 παίκτες για την ενσωμάτωση τους στο ρόστερ, κινήσεις που θα βοηθήσουν στο να επιτευχθεί ο στόχος της παραμονής.