Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2015

Λυκόστομο-Κερασιά=2-1

Αναμφίβολα, το 2015 έχει μπει ιδανικά για την Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου, καθώς επικράτησε με σκορ 2-1 του ΠΑΟ Κερασιάς και αναριχήθηκε κι άλλο στην βαθμολογία.
Σε ένα παιχνίδι που τα είχε κυριολεκτικά όλα, η ομάδα μας πήρε το τρίποντο στην εκπνοή του αγώνα. Από το πρώτο ημίχρονο, θα πρέπει να ξεχωρίσουμε το δοκάρι των φιλοξενούμενων στο 20' με τον Τρύψη και την 15λεπτη διακοπή του αγώνα στο 25 λόγω της έντονης χαλαζόπτωσης. Στην επανάληψη όμως, είδα πράγματα και θαύματα. Στο 54' μετά από κόρνερ ο Θεόδωρος Μπαρμπαγιάννης άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας με κεφαλιά. Και ενώ το παιχνίδι κυλούσε ήσυχα , ήρθε στο 70' η αποβολή για την Κερασιά, για διαμαρτυρία. Αυτή η αποβολή ήταν ο λόγος και για μια δεύτερη διακοπή στο παιχνίδι , αυτήν την φορά για 20' λεπτά, καθώς ο διαιτητής απαίτησε την παρουσία της αστυνομίας για να συνεχιστεί το παιχνίδι. Να σημειώσουμε πως μέσα στην αναμπουμπούλα θα μπορούσε να είχε δωθεί και δεύτερη κόκκινη, κάτι που έγινε στο 75' και οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν με 9' παίκτες. Ωστόσο, βρήκαν τον τρόπο και με τον Τρύψη κατάφεραν και ισορρόπησαν το παιχνίδι στο 85'. Η Μαύρη Θύελλα δεν είχε πει όμως την τελευταία της λέξη, και στην τελευταία φάση του αγώνα ο Αλεξίου με σουτ έγραψε στο 90+3' το τελικό 2-1 χαρίζοντας 3 υπερπολύτιμους βαθμούς. Κακή η διαιτησία για ένα ακόμα παιχνίδι, αλλά πλέον έχουμε συνηθίσει να νικάμε και τους διαιτητές, όχι όμως όταν επιτρέπουν τέτοιο σκληρό ματς. Στο επόμενο σαββατοκύριακο η ομάδα έχει ρεπό, και θα πραγματοποιηθεί η κοπή της βασιλόπιτας.