Κυριακή 1 Μαρτίου 2015

Λυκόστομο-Βορεινό=1-2

Την εντός έδρας ήττα γνώρισε η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου, στο χωριό μας, με σκορ 1-2 από την Νίκη Βορεινού.
Το παιχνίδι, διεξήχθη σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο, εξαιτίας των βροχών των προηγούμενων ημερών, και ανέδειξε ως νικητές, τους ομολογουμένως καλύτερους φιλοξενούμενους. Στο 3΄ ο Ζαχαράκης έκανε το σουτ, ο γκολκίπερ όμως των φιλοξενουμένων αντέδρασε, και 5 λεπτά αργότερα, χάθηκε η μεγάλη στιγμή για το Βορεινό, καθώς το σουτ του Χατζηγιάννη , κάπου κόντραρε, ο Παρτσανάκης βρήκε την μπάλα και αυτή σταμάτησε στο δοκάρι. Στο 11ο λεπτό, σημειώθηκε το 0-1, καθώς μετά από εκτέλεση κόρνερ , η μπάλα φάνηκε να βρίσκει στο κεφάλι του Μπαρμπαγιάννη και να παίρνει τροχιά στα δίχτυα της ομάδας μας. Το υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου, βρήκε την Μαύρη Θύελλα να προσπαθεί με ανορθόδοξα γεμίσματα να εκμεταλλευτεί λάθος των αντιπάλων, ενώ η Νίκη Βορεινού έψαξε διαδρόμους προς την εστία του Λυκοστόμου με αντεπιθέσεις. Στην επανάληψη, και στο 46' , μεγάλη απόκρουση του Παρτσανάκη σε σουτ , ο οποίος κράτησε το σκορ στο 0-1. Στο 70' γίνεται η φάση που στιγμάτισε το παιχνίδι. Ο Σιάλης, μετά από λεκτική αντιπαράθεση με τον Τσακώντση, βγάζει απερίσκεπτα την φανέλα του και αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο , αφού δέχτηκε την κόκκινη κάρτα. Και σαν να μην έφτανε αυτό, ο Γιαννάκης στο 75' με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ κάνει το 0-2. Η ομάδα μας, παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα, ανέβασε ρυθμούς και προσπάθησε να διεκδικήσει ότι καλύτερο μπορούσε πλέον από το παιχνίδι. Ο Αλεξίου, με μια πολύ όμορφη εκτέλεση φάουλ στο 80΄ είδε την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ, όμως ο ίδιος παίκτης 7 λεπτά αργότερα κατάφερε να προσπεράσει τον τελευταίο αμυντικό του Βορεινού και να πλασάρει υποδειγματικά για το 1-2. Στα τελευταία λεπτά, δύο καλές ευκαιρίες είχαν οι φιλοξενούμενοι και το παιχνίδι τελείωσε στο 1-2, με την ήττα αυτή, να κρατάει την ομάδα μας χαμηλά στην βαθμολογία. Στην επόμενη αγωνιστική, αγωνιζόμαστε εκτός έδρας με τον Άρη Λουτρακίου.