Δευτέρα 16 Μαρτίου 2015

Λουτράκι-Λυκόστομο=2-1

Την μεγάλη ευκαιρία να πάρει έναν χρυσό βαθμό για την μάχη της σωτηρίας απώλεσε η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου, η οποία ηττήθηκε με σκορ 2-1 στο Λουτράκι από τον τοπικό Άρη.
Η ομάδα μας μπήκε καλύτερα από τους γηπεδούχους, οι οποίοι κάνουν πρωταθλητισμό στην κατηγορία, και κατάφερε να τους αιφνιδιάσει με τον συνήθη ύποπτο Ζαχαράκη, ο οποίος με όμορφο σουτ μόλις στο 19' έκανε το 0-1. Το γκολ ωστόσο , αφύπνισε τους γηπεδούχους , οι οποίοι πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού και πολύ γρήγορα πέτυχαν στο 25' με ωραίο γκολ την ισοφάριση με τον Μήτσκα. Το πρώτο ημίχρονο συνεχίστηκε σε καλό ρυθμό με το σκορ να παραμένει στο 1-1. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και μέχρι το 80ο λεπτό, ο Άρης , σφυροκοπούσε την ομάδα μας προσπαθώντας να πετύχει και δεύτερο γκολ, αλλά είδε μια από τις ευκαιρίες του να καταλήγει και στο δοκάρι. Εκεί, η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου έχασε την μεγάλη ευκαιρία να περάσει μπροστά στο σκορ, αλλά ο Ζαχαράκης δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Η λύτρωση για το Λουτράκι ήρθε στο 90ο λεπτό , αφού ο Σπρίτος εκμεταλλεύτηκε τη πλεονεκτική του θέση και μετά την απόκρουση του Παρτσανάκη σε σουτ, έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 2-1. Η ήττα αυτή κρατάει την Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου στο -6 από την ζώνη σωτηρίας και πλέον καλείται να ανέβει έναν γολγοθά, με το πρώτο εμπόδιο που καλείται να ξεπεράσει , να είναι η εντός έδρας αναμέτρηση την επόμενη αγωνιστική με τους Προμάχους, στο γήπεδο του Λυκοστόμου.