Τετάρτη 8 Απριλίου 2015

Γαρέφι-Λυκόστομο =5-1

Άλλη ομάδα από αυτήν της Κυριακής εμφανίστηκε στο γήπεδο του Γαρεφίου, και η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου δεν απέφυγε την συντριβή , καθώς ηττήθηκε με σκορ 5-1.
Ο τοπικός Ηρακλής, μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, και άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Κόγιο. Οι γηπεδούχοι κράτησαν την μπάλα στα πόδια τους για την συνέχεια, και ήλεγξαν εύκολα τον ρυθμό στο παιχνίδι, αφού η Μαύρη Θύελλα δεν μπορούσε να βρει ορθολογικό σχήμα στον χώρο και να αντεπιτεθεί σωστά. Έτσι, το ημίχρονο κλείδωσε στο προβάδισμα του Γαρεφίου με το 1-0. Και ενώ όλοι πίστεψαν ότι στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας θα μπει πιο δυνατά για την ανατροπή, το Γαρέφι είχε άλλα σχέδια. Με γκολ από τα αποδυτήρια , 2 λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Σίσκος σημείωσε το 2-0. Και πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων, ο ίδιος παίκτης στο 51' θα πετύχει το 3-0 κλειδώνοντας ουσιαστικά την νίκη. Το Λυκόστομο δεν κατάφερε από τα απανωτά γκολ να βρει ψυχολογία , και έτσι ήρθε και το 4ο γκολ με τον Μάρκου στο 66. Σε μια από τις λίγες φάσεις που η ομάδα μας , έπαιξε όμορφα την μπάλα και θύμισε την ομάδα που νίκησε και το Λουτράκι και τους Προμάχους, ο Ιγνατίδης πέτυχε το γκολ της "τιμής" στο 70ο λεπτό , διαμορφώνοντας το 4-1. Δυστυχώς όμως, οι γηπεδούχοι δεν αρκέστηκαν στο ήδη μεγάλο σκορ, και πέτυχαν και 5ο τέρμα με τον Μάρκου πάλι στο 76' , όπου έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Με αυτήν την ήττα, ο Ηρακλής Γαρεφίου προσπέρασε και πάλι την Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου, η οποία όμως σε συνδυασμό με την ισοπαλία του Άρη Υδραίας, παρέμεινε 2 βαθμούς πάνω του και πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, και θα προσπαθήσει στα επόμενα 2 εντός έδρας παιχνίδια, να μαζέψει τους 6 βαθμούς ( ή 4 με συνδυασμό αποτελεσμάτων ) που χρειάζεται για να κλειδώσει την παραμονή.