Κυριακή 9 Νοεμβρίου 2014

Ήττα στο Βορεινό με 3-0

Νέα ήττα γνώρισε η ομάδα μας , αυτήν την φορά στο Βορεινό, από την Νίκη με 3-0.
Στο πρώτο ημίχρονο, ελάχιστες ευκαιρίες δημιουργήθηκαν στο παιχνίδι, όπου οι ποδοσφαιριστές και τον δύο ομάδων αναλώθηκαν σε ποδόσφαιρο κατοχής, ιδίως στον χώρο του κέντρου και σε κάποια μακρινά σουτ. Η καλύτερη ευκαιρία για την ομαδα μας σημειώθηκε στο 22 έπειτα από καλή εκτέλεση φάουλ του Στούπη , το οποίο όμως κατέληξε άουτ. Στο δεύτερο μέρος, η Νίκη Βορεινού ανέβασε την απόδοση της, και μόλις 3 λεπτά μετά την σέντρα γράφει το 1-0 με ωραίο γυριστό σουτ του Καρασάββα. Η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου, προσπάθησε να αντιδράσει και να ισοφαρίσει, αλλά λίγα λεπτά αργότερα και στο 70 δέχεται και το 2-0 , από μια απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραδοσίδη, φάση όμως που αμφισβητήθηκε έντονα. Το παιχνίδι συνεχίστηκε, χωρίς κάποια αξιόλογη φάση, για να επισφραγίσει ο Γραβάνης στο 90 την νίκη της ομάδας του Βορεινού. Να σημειωθεί ότι και πάλι η διαιτησία ήταν κάκιστη, ενώ η ομάδα μας που βρίσκεται στην 3η θέση από το τέλος έχοντας συγκεντρώσει μόλις 4 βαθμούς, θα αντιμετωπίσει στο χωριό μας την επόμενη αγωνιστική στο τοπικό ντέρμπι τον Άρη Λουτρακίου, με μοναδικό στόχο την νίκη, που θα την αναρρηχήσει στην βαθμολογία.