Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

Λυκόστομο - Δωροθέα = 5-2

Με μια καταπληκτική εμφάνιση, η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου επέστρεψε στις νίκες , σκορπίζοντας την Αναγέννηση Δωροθεας με το εμφατικό 5-2.
Η ομάδα μας μπήκε φουριόζα στον αγωνιστικό χώρο, και μόλις στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ με όμορφο πλασέ του Γρηγοριάδη. Το συνεχές πρέσινγκ του Λυκοστόμου καρποφόρησε για 2η φορά στο 18' όταν ο Ζαχαράκης με μια όμορφη γυριστή κεφαλιά σημείωσε το 2-0. Το ημίχρονο θα κλείσει με ιδανικό τρόπο, αφού στο 34' , ο Δερμεντζόγλου, γνωστός και ως Μιτιτς, με υπέροχο τελείωμα θα κάνει το 3-0. Στην επανάληψη ωστόσο, η ομάδα μας μπήκε νοθρή, ίσως επαναπαυόμενη του 3-0. Έτσι η Δωροθέα, εκμεταλλεύεται τις ευκαιρίες που της παρουσιάζονται και μειώνει για αρχή στο 55' με αυτογκολ του Πάλλανδρου και στο 61' με γκολ του Καραντασίδη κάνοντας το 3-0, σε 3-2. Και σαν να μην έφτανε αυτό, έρχεται η τεράστια ευκαιρία με τον Τοσουνίδη στο 70' λεπτό, και την μπάλα να τραντάζει το δοκάρι της εστίας μας. Κάπου εκεί, η Μαύρη Θύελλα αφυπνίζεται και με μια βολίδα του Στόικου στο 77' μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ, γράφει το 4-2. Για να ολοκληρωθεί ο θρίαμβος της ομάδας μας, ο Σαμαράς στο 83' πετυχαίνει το 5-2 καθαρίζοντας το παιχνίδι και δίνοντας σημαντική βαθμολογική ανάσα. Να επισημάνουμε ότι για ακόμα ένα παιχνίδι η διαιτησία ήταν ΚΑΚΙΣΤΗ μιας και επετράπει στους ποδοσφαιριστές της Δωροθέας σκληρό παιχνίδι, ενώ άνευ λόγου και αιτίας, αποβλήθηκε από τον πάγκο μας ο προπονητής Χρήστος Δούμος. Στην επόμενη αγωνιστική , η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου θα αντιμετωπίσει τον Μέγα Αλέξανδρο Όρμας, ομάδα με την οποία είχε αγωνιστεί στην φάση των ομίλων του κυπέλλου, και με μόνο στόχο την νίκη στο τοπικό ντέρμπι.