Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2015

Γαρέφι - Λυκόστομο= 3-3

Σε ένα ματς όπου αδίκησε τον εαυτό της, η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου αναδείχτηκε ισόπαλη εκτός έδρας με τον Ηρακλή Γαρεφείου με σκορ 3-3.
Το Λυκόστομο ήταν καταιγιστικό στα πρώτα 20 λεπτά, αφού βρέθηκε μπροστά με 0-3! Ο Παρτσανάκης στο 5 και στο 12 διπλασσίασε τόσο τα προσωπικά του τέρματα όσο και τα τέρματα της ομάδας μας και ο Κυριακίδης , ο οποίος σκόραρε για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα , στο 20' ανέβασε τον δείκτη του σκορ . Το Γαρέφι απάντησε άμεσα 6 λεπτά αργότερα στο 26 με τον Σίσκο. Από κείνο το σημείο και μετά η Μαύρη Θύελλα , για το υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου, περιορίστηκε στα ανασταλτικά της καθήκοντα, και πήγε στα αποδυτήρια με τον αέρα δύο τερμάτων. Στην επανάληψη, και στο 52ο λεπτό, το Γαρέφι χάνει μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσει κι άλλο στο σκορ, όμως ο Μάρκου αστοχεί σε εκτέλεση πέναλντι. Και ενώ ο χρόνος κύλαγε υπέρ του Λυκοστόμου, ο Ηρακλής στο 80 ξαναμπαίνει στο παιχνίδι, με τον ίδιο παίκτη ο οποίος είχε πετύχει το πρώτο γκολ, τον Σίσκο. Στα υπόλοιπα λεπτά της αναμέτρηση οι γηπεδούχοι σφυροκοπούσαν την άμυνα της Θύελλας, για να καταφέρουν να πετύχουν την ισοφάριση στο 90' με τον Μάρκου, και να γυρίσουν τούμπα το ματς, με το τελευταίο σφύριγμα να ακούγεται στο 3-3. Η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου, θα μπορούσε να είχε φύγει με ένα σπουδαίο διπλό, από μια δύσκολη έδρα, αλλά η ολιγωρία των τελευταίων λεπτών στα αμυντικά της καθήκοντα, της στέρησε αυτήν την ευκαιρία. Στην επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε τον Ευρωπό Φούστανης εντός έδρας, ομάδα από την οποία είχαμε ηττηθεί στον θεσμό του κυπέλλου με σκορ 1-2.