Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015

Νησί - Λυκόστομο = 7-0

Με βαριά ήττα γύρισε από το Νησί, η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου με σκορ 7-0.
Σε κανένα σημείο του αγωνα η ομάδα μας, δεν μπόρεσε να συγκεντρωθεί και σε αντίθεση με την εκτελεστική δεινότητα των αντιπάλων της, έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι. Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Μπέσιος στο 14' , με τον Μάντζιο 10 λεπτά μετά να διπλασσιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Το Λυκόστομο προσπάθησε με άναρχο τρόπο , κυριως με γεμίσματα στην περιοχή του Άρη Νησιού , να μειώσει, αν'αυτού όμως λίγο πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο στο 42' , ο δείκτης του σκορ ανέβηκε σε 3-0 με τον Γκίνη. Η επάναληψη ήταν μια από τα ίδια. Ο Άρης, συνέχισε με την κεκτιμένη ταχύτητα του πρώτου ημιχρόνου και με τον Μάντζιο να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 52, σημειώθηκε το 4-0. Ο Μουζάκης , έβαλε και αυτός το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ 5 λεπτά αργότερα, ενώ ένα ονειρικό χατ-τρικ συμπλήρωσε ο Μάντζιος στο 62' , γράφοντας το 6-0. Το βαρύ και τελικό 7-0 σημείωσε στο 75' ξανά ο Γκίνης , με το υπόλοιπο του παιχνιδιού να παραμένει μονότονο χωρίς τις μεγάλες ευκαιρίες. Στην Μαύρη Θύελλα, θεωρούν πως το παιχνίδι αυτό αποτελεί μια πολύ κακή παρενθεση, η οποία δεν πρόκειται να χαλάσει το καλό κλίμα της ομάδας. Επόμενη αγωνιστική, εντός εδράς αντιμετωπίζουμε την πρωτοπόρο και αήττητη Δόξα Μαυροβουνίου.